internet na świecie

Spotkanie w poczekalni dworcowej z Paulem Brignerem (ISOC)

Oddział w Nowym Jorku spotkał się 3 kwietnia z nowym szefem ISOC-u
na Amerykę Pólnocną, Paulem Brignerem
.

Bardzo ciekawa dyskusja na temat neutralności sieci. Paul Brigner
podczas pracy w Verizonie był zaangażowany w powstanie stanowiska
Verizon-Google w sprawie neutralności sieci.

Paul opowiada również o swoich działaniach jako Chief Technology
Policy Officer Motion Picture Association of America (MPAA).

Wideo:


Koen Lenaerts o równowadze między ochroną praw wyłącznych a prawem do tajemnicy korespondencji

W sobotę 10 marca przebywający w Polsce sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Koen Lenaerts spotkał się z grupą ekspertów z organizacji pozarządowych zaproszonych przez Helsińską Fundację Praw Człowieka na warsztacie poświęconym niedawnym decyzjom Trybunału w sporach między SABAM (belgijska organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, odpowiednik stowarzyszenia ZAIKS) a firmami Scarlet (operator sieci internetowej) i Netlog (serwis społecznościowy).


Polska powinna zgłosić kandydata do Multistakeholder Advisory Group

W związku z toczącym się w Polsce dialogiem na temat wspólnego
rozwiązywaniu problemów związanych z regulacją zjawisk powiązanych
z rolą Internetu w życiu społecznym chciałbym zaproponować,
aby Polska przedstawiła kandydata do MAG (Multi-stakeholder Advisory Group), która zajmuje się przyszłością procesu Internet Governance Forum, najważniejszego obecnie forum międzynarodowego pod egidą ONZ, które zajmuje się kwestiami rozwoju Internetu.


Niemiecki Trybunał Konstutycyjny unieważnił przepisy o przechowywaniu danych o połączeniach telekomunikacyjnych

Niemiecki Trybunał Konstytucyjni ogłosił dziś (tj. we wtorek, 2 marca 2010) wyrok sygnatury: 1 BvR 256/08. 1 BvR 263/08, 1 BvR 586/08, w którym uznał, że przepisy prawa telekomunikacyjnego przewidujące zbieranie i przechowywanie danych telekomunikacyjnych (tzw. retencja danych) są niezgodne z niemiecką konstytucją.

Pierwszy senat Trybunału unieważnił:


Młodzieżówka CDU: Utrudnić korzystanie z YouTube

Młodzieżówka niemieckiej CDU zaproponowała wprowadzenie przepisów, które utrudniłyby ładowanie filmów do popularnych serwisów wideo, ze względu na szerzącą się przemoc.

Jak stwierdził przewodniczący młodzieżówki w Nadrenii Północnej-Westfalii, Sven Volmering, bandy młodzieżowe nakręcają się przy pomocy pokazów przemocy i nienawiści opublikowanych w Internecie, co prowadzi do porozumiewania się ich członków w celu popełniania przestępstw.


Niemiecki Trybunał Konstytucyjny uznał wybory elektroniczne za niezgodne z konstytucją

3 marca 2009 roku niemiecki Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, w którym uznaje przeprowadzanie wyborów za pomocą maszyn za niezgodne z niemiecką konstytucją.

Trybunał stwierdził, że zgodnie z Ustawą Zasadniczą proces wyborczy podlega powszechnej kontroli, o ile przepisy konstytucyjne nie stanowią inaczej. Korzystanie z elektronicznych maszyn wyborczych podczas obsługi głosowania i przekazywania wyników wyborów musi podlegać kontroli obywateli. Taka kontrola procesu wyborczego nie powinna wymagać specjalistycznej wiedzy.


Zamiast strachu - wolność!

W ostatnią sobotę ponad 2000 ludzi demonstrowało we Frankfurcie przeciwko coraz większej ingerencji państwa w życie prywatne obywateli.


Służba bezpieczeństwa uciekła przed koniem trojańskim

CCCeBit 2007: Służba bezpieczeństwa uciekła przed dyskusją nad rządowym koniem trojańskim - Hanower (20.03.2007) - Wręczenie Nagrody CCCebit za rok 2007 (czarno-czerwono-złoty federalny koń trojański) uniemożliwiła ucieczka laureata - Urzędu Ochrony Konstytucji Nadrenii-Westfalii [Chaos Computer Club]


the Internet Governance Forum, co z nami?

Warto może jakoś zorganizować jakąś dyskusję polską na temat the Internet Governance Forum, które rozpocznie się w Atenach 30 października.


Bundesliga: Co to jest Internet?

Niemiecka liga piłki nożnej rozstrzygnęła w grudniu 2005 roku przetarg na prawa do transmisji meczy pierwszej i drugiej Bundesligi na najbliższe trzy sezony.

Prawa do transmisji kablowej i satelitarnej uzyskał nowy podmiot na rynku, spółka Arena Sportrechte GmbH, prawa do transmisji za granicę Niemiec firma Betandwin oraz Deutsche Telekom AG (DTAG) prawa do transmisji w Internecie. Arena jest stuprocentową córką firmy Unity Media, zgrupowania dużych operatorów telewizji kablowej.

Prawa zostały rozdane, pojawiło się jednak pytanie: co to jest Internet?


Subskrybuj zawartość