Flash na stronie głównej MAC niewidoczny

Strona główna MAC: Zrzut ekranu strony głównej Ministra Administracji i CyfryzacjiStrona główna MAC: Zrzut ekranu strony głównej Ministra Administracji i Cyfryzacji

Strona główna Ministra Administracji i Cyfryzacji otwiera się z materiałem przygotowanym w technologii Adobe Flash; niestety, w przypadku braku wymaganej do jej odtworzenia wtyczki w przeglądarce wyświetla się czarna połać.


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.

Odpowiedź z MAC

portret użytkownika saper

Bardzo szybko (dziękuję!) otrzymałem odpowiedź z MAC, która wyjaśnia, że tymczasowo serwis jest hostowany przez MSW i nie ma możliwości własnego hostingu wideo, w związku z czym serwis ministra korzysta z serwisu Vimeo (jest to materiał Michał Boni o nowej stronie). Po rozstrzygnięciu przetargu na hosting kwestia zostanie rozwiązana.

W mojej odpowiedzi zasugerowałem wdrożenie obejścia problemu - umieszczenia obrazka jako formy alternatywnej dla przeglądarek nie obsługujących wideo oraz podania linku do materiału na stronie (dla urządzeń, które mogą odtworzyć materiał, ale niekoniecznie z użyciem technologii Flash).

--
Marcin Cieślak


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.